VLKORYB

Vlkoryb, nejdravější česká loutka, vyplouvá z mořských vln. A má hlad. Naštěstí japonská Karkulka není žádná naivní holčička a babička nadarmo necvičila bojové umění. Jak dopadne jejich setkání? Už teď je jasné, že to nebude žádná pohádka, ale zápas v rapovém rytmu s písničkami, které už z hlavy nevyženete.

 

Dobrý den, mám chuť na důchodce

Nerad bych vypadal nějak krotce

Tak doufám, že krotce nevypadám

Tohle jsou zuby a tohle je chřtán

 

Režisér Nori Sawa se ve své nejnovější inscenaci vydává na nejistý terén pouličního divadla pro děti a přivádí na ulici šestimetrového vlkoryba.Třicetiminutová inscenace nově kombinuje loutkové divadlo s živým zpěvem a pohybovou akrobacií. Představení nejen pro milovníky moře, velkých loutek, dobrého zpěvu a salt mortale.

 

Divadlo Noriho Sawy

Pop-up company, která vznikla v roce 2013 ve spolupráci nad novým představením Umění býti neviditelným: Vlkoryb. Vedle režiséra Noriho Sawy jde o seskupení herců se zálibou ve velkých loutkách: Kuba Gottwald, Pavla Richta a Filip Šebšajevič, zpěvačky Iris Kristekové a herečky / tanečnice Michaly Hadušovské. Původně měla hrát roli babičky Ira Andreeva z Teatr Novogo Fronta, ta se však nešťastně zranila, takže nakonec přispěla hlavně svými choreografiemi. Pro pohádkový muzikál složil hudbu neuvěřitelný pianista David Hlaváč a texty Jakub Folvarčný.